Постинг
29.05 13:29 -
Божието царство
Автор: hamlet6op
Категория: Забавление
Прочетен: 2199 Коментари: 3 Гласове:
Последна промяна: 29.05 13:32
Прочетен: 2199 Коментари: 3 Гласове:
3
Последна промяна: 29.05 13:32
113 Учениците му казаха: „Кога ще дойде царството?" „То не ще дойде, когато го чакат. Не ще кажат: „Виж, то е тук", или „Виж, то е там". Но царството на Отца се е разпростряло над земята и човеците не го виждат." – Царството на Отца символизира начин на управление и създаване на идеалния порядък в света. Където има идеален ред и няма суета, а всичко е в необходимите граници и точната мярка . Във всичко има йерархия , знае се кой на кого се подчинява. Кой управлява и кой изпълява. Идеалния порядък се намира в природата. Всъщност тя е кибернетична система . Кибернетиката е наука, която изучава управлението и регулирането на машините, живите организми и социалните структури и се описва с формулата „Изкуство на управлението“. Тълкуване на Евангелието на Тома 113 притча
Вълнообразно
Следващ постинг
Предишен постинг
отколкото 'ристиените да проявите разум и сторите нещо за Бога.
цитирайримл.14: Божието царство е правда, мир и радост в Светия Дух.
Йоан 3:истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство.
Живеем ли помежду си в мир и правда, то Божието царство е всред нас.
Лука 18: Истина ви казвам: Който не приеме, като детенце, Божието царство, той никак няма да влезе в него.
по-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.
-------
Марк 4
26 И каза: Божието царство е също, както кога човек хвърли семе в земята.
27 и спи и става нощ и ден; а как никне и расте, той не знае.
28 Земята сама по себе си произвежда, първо ствол, после клас, подир това пълно зърно в класа.
29 А когато узрее плодът, на часа изпраща сърпа, защото е настанала жетва.
цитирайЙоан 3:истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство.
Живеем ли помежду си в мир и правда, то Божието царство е всред нас.
Лука 18: Истина ви казвам: Който не приеме, като детенце, Божието царство, той никак няма да влезе в него.
по-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.
-------
Марк 4
26 И каза: Божието царство е също, както кога човек хвърли семе в земята.
27 и спи и става нощ и ден; а как никне и расте, той не знае.
28 Земята сама по себе си произвежда, първо ствол, после клас, подир това пълно зърно в класа.
29 А когато узрее плодът, на часа изпраща сърпа, защото е настанала жетва.
Доказателство за саморегулиращи се системи в природата е случило се с природния парк Йелоустоун и изтребването на вълците. Получило се неочаквания ефект върху екосистемата.
цитирайВашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене
За този блог

Гласове: 420